Makam Bayrağı

2.652
Makam Bayrağı

Makam bayrağı genel olarak saten kumaş aracılığı ile üretilen, iki kat kullanılarak kenar kısımları saçaklı olarak bayrak üretimi yapılmaktadır. Özel ölçü istenmediği taktirde makam bayrağı ölçüleri 100*150 cm ebatları içerisinde üretilmesi gerekmektedir.Makam bayrağı pirinç ya da krom kaplamalı direkler ile birlikte kullanılmaktadır. Bayrak imalatı yapan şirketimiz makam bayrağı üretimi konusunda bir çok firmanın gerçekleştirdiği tek kat baskı faaliyetlerinden farklı olarak kaliteli ve dayanıklı ve yıllarca kullanışlı olabilmesi adına çift kat baskı yöntemine yer vermiştir.

Makam bayrak üretimi kullanılan kumaş çeşitlerimiz müşterinin isteğine göre parlak veya mat saten kumaş ile üretilmektedir. Üretim teknikleri bakımından da digital baskı, serigraf baskı, empirme baskı benzeri yöntemler olduğu görülür.

En yaygın kullanım alanı kamu kurum ve kuruşları ve şirketlerdir. Makam bayrakları kamu kurum ve kuruluşlarının, özel kurum ve kuruluşların makam odaları içerisinde ve çeşitli organizasyonlarda kullanılmak için bayrakçılar tarafından üretilen bayrak türüdür.

Günümüzde görsellik oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Geçmiş yıllarda sadece devlet kurumları içerisinde görebildiğimiz makam bayrağı günümüzde binlerce özel firmanın tanıtım ürünü olarak kendisine yer bulmaya devam etmektedir.