Tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan afişlerdir.

Afiş bir serginin, ürünün, oyunun vs. gibi tanıtımlar için kullanılan bir ürün olmasıyla birlikte aynı zamanda bir sanat dalıdır da.

Türk dil kurumunun tanımına göre; "birşeyi duyurmak veya tanıtmak için hazırlanmış, kalabalığın görebileceği yere asılan, resmi duvar ilanı" anlamındadır. Afiş bir serginin, ürünün, oyunun vs. gibi tanıtımlar için kullanılan bir ürün olmasıyla birlikte aynı zamanda bir sanat dalıdır da.
 
Bizim ilgi alanımıza giren tabiiki tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan afişlerdir. Siyasi, ticari, eğitim, sağlık, yürüyüş vs. alanlarda kullanılan ve ekonomik açıdan uygun kabul edilen afişler ülkemizde sık sık kullanılmaktadır. Özellikle seçim dönemlerinde siyasi sektörde, eğitim alanında seminerlerde duyuru ve tanıtım amaçlı başvurulan yöntemlerden biridir.
 
 
Poster ise duvara asılmak için kullanılan büyük boy resim, bilimsel toplantılarda panolara asılan bildiri, duvar ilanı, pankart, afiş gibi yan anlamlar taşıyan çeşitli boyutlarda kullanılan bir tanıtım malzemesidir. Posterde afiş gibi çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir ve değişik sektörlerde değişik şekilleri kullanılmaktadır.
 
 Atatürk posterleri, eski Osmanlı Padişahlarının posterleri, siyasi liderlerin posterleri, sanatçı ve şarkıcıların posterleri, siyasi amaçlı gösteri ve toplantılarda, eğitim amaçlı seminerlerde, film tanıtım amaçlı gösterilerde insanlara kişileri tanıtmak amaçlı başvurulan bir tanıtın aracıdır.
İstanbul Bayrak bu alanda da istediğiniz şekil, boyut ve renkte ihtiyacınız olan kalite ve hatasız üretim şekilleriyle sizlerin hizmetindedir.

Kategorideki Diğer Ürünler